Jaunimo ambasadorių atranka

„Social Breeze“ programa palengvina mokyklų vykdomų socialinių – pilietinių valandų organizavimą ir telkia miestų bendruomenes savanoriškai veiklai. Ja siekiama pasiūlyti įdomesnes pilietinio ugdymo pamokas ir naujausią, patikimą ir kokybišką informaciją apie savanorišką veiklą.

Programa vykdoma Kauno mieste, tačiau jau 2020 m. ji pradės veikti ir Tauragėje, Penevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Alytuje. Siekiant paruoši miestus šiam savanorystės iššūkiui, buriama „Social Breeze“ ambasadorių komanda, kuri padės savo miestui pasiruošti savanoriškai veiklai.

Tikimasi, kad ambasadorių padedami 2020-aisiais šie penki Lietvuos miestai pradės siekti „Savanorių miesto“ vardo, o 2021-iasiais metais bus įteikti pirmieji apdovanojimai.

 

Jaunimo ambasadorių veiklos:

  • organizuoti viešas parodas, filmų peržiūras ir kitokio formato renginius apie savanorišką veiklą;
  • padėti sisteminti ir vertinti NVO pateikiamą informaciją apie savanoriškos veiklos galimybes savivaldybės teritorijoje;
  • padėti organizuoti susitikimus su miesto savivaldybės darbuotojais ir atstovauti jaunimo balsą bei poreikius organizuojant savanorišką veiklą;
  • padėti priimti ekspertus iš užsienio ir kitų miestų (t.y. aprodyti miestą, supažindinti su vietos nevyriausybinėmis organizacijomis ir pan.);
  • teikti pasiūlymus pilietinio ugdymo pamokų turiniui;
  • įkvėpti bendraamžius užsiimti savanoriška veikla.

Komandos nariai bus kviečiami dalyvauti tęstiniuose mokymuose: pirmieji mokymai vyks spalio 24 – 27 dienomis. Mokymų metu dalyviai tobulins darbo komandoje įgūdžius, detaliai susipažins su savanoriška veikla, ją reglamentuojančiais teisės aktais, mokysis atstovauti savo ir kitų jaunų žmonių balsą savivaldybės lygmeniu.

Mokymų dalyviams bus finansuojamos visos apgyvendinimo, maitinimo ir programos išlaidos.

Ambasadoriaus kadencija tęsiasi vienerius metus. Tai yra tikras iššūkis ir neišdildoma patirtis, o didžiausias apdovanojimas – atsidurti ypač akyvių jaunuolių iš visos Lietuvos komandoje! Komandos nariai gaus visapusišką palaikymą iš projekto koordinatorių, todėl tai yra išskirtinė galimybė asmeniniam tobulėjimui.

Jei jauti, kad šie metai turi tapti intensyvaus mokymosi iš patirties metais – nedesk ir registuokis!

Registracija norintiems tapti jaunimo ambasadoriais: https://forms.gle/1YB1HYAdHE7112Ax5