Prisijunkite prie „Socialinio suflerio“ savanorių

Kodėl savanorių ieškoma būtent dabar?

Karantino metu mūsų bendravimas pasikeitė – didžiąja dalimi jis tapo virtualus, o bendraudami gyvai dažnai apsiribojame tik būtiniausiais kontaktais. Komunikacija su kitais žmonėmis socialiniuose tinkluose turi savų ypatumų: nematome kito žmogaus veido, negirdime intonacijos, tampa daug sunkiau suprasti kitų žmonių motyvus, emocijas, reaguoti į humorą, daug sunkiau įsijausti į kito žmogaus situaciją ir pažvelgti į diskutuojamą klausimą jo akimis.

Esame savo socialinių tinklų burbuluose, kuriuose dėl juose veikiančių algoritmų dažnai matome tai, ką norime matyti. Sutinkama kita nuomonė dažnai būna arba identiška mūsiškei, arba visiškai priešinga, sensacinga, skatinanti reaguoti… kovoti?

Kartais net iškyla klausimas ar mes vis dar mokame kalbėtis su tais, kurie turi kitokią nuomonę? Ar mokame pagarbiai diskutuoti? Ar mokame ne tik kalbėti, bet ir išgirsti? Ar vis dar į santykį su kitu žmogumi einame su pagarba, o gal vis dėlto norime bet kokia kaina įrodyti savo tiesą? Ar mokame klausytis? Ar mokame priimti įvairovę?

Nors „Socialinio suflerio“ programa jau eilę metų skatina bendruomenių sutelktumą, įvairių jos narių nuomonių išgirdimą, tačiau „Socialinio suflerio“ žaidimo aktualumas išaugo būtent dabar – kai padėti vienas kitam, susitelkti, išgirsti ir būti kartu yra labai svarbu.

Lygiai taip pat suprantame, kad atėjo laikas dalintis savo sukauptomis žiniomis su kitais, ieškoti pagalbos plėčiant solidarumo kultūrą. Taigi, būtent dėl to kviečiame tapti „Socialinio suflerio“ savanoriais!

 

Kaip atrodys savanorystė „Socialiniame sufleryje“?

Tikimės, kad „Socialinio suflerio“ savanoriai taps virtualia bendruomene, kuri nori padėti palaikyti trūkinėjančius bendruomeninius ryšius, ypatingai su pačiomis pažeidžiamiausiomis grupėmis: senoliais, neįgaliais asmenimis, kitataučiais ir kitakalbiais asmenimis.

Atrinkti savanoriai dalyvaus 3-jų valandų įvadiniuose mokymuose, kurių metu mokysis aktyvaus klausymosi įgūdžių bei išmoks naudoti „Socialinio suflerio“ žaidimą (daugiau informacijos apie žaidimą čia).

 

Reikalavimai savanoriams

Savanoriauti kviečiami asmenys nuo 14 m. iki 99 metų. Jų išsilavinimui nėra taikomi jokie reikalavimai, tačiau jei savanoris kalba keliomis kalbomis ir priklauso kelioms skirtingoms bendruomenėms (pvz. ir baikerių, ir krikščionių katalikų, ir poezijos mylėtojų), tai laikoma privalumu.

Ankstesnė savanorystės patirtis nėra būtina.

 

Savanorių veiklos ir atsakomybės

„Socialinio suflerio“ savanoriai įsipareigoja dalyvauti 3-jų valandų įvadiniuose mokymuose ir vėliau per 3 mėnesius suorganizuoti bent 2 žaidimo vakarus, laikantis Lietuvoje galiojančių karantino reikalavimų. Šie renginiai gali būti atviri arba organizuojami uždarame rate (pvz. virtualus draugų susitikimas, darbo kolegų susitikimas Zoom’e ir pan.)

 

Savanorystės trukmė

Tai trumpalaikė savanoriška veikla, prasidedanti kovo – balandžio mėnesiais (iškart po įvadinių mokymų) ir besitęsianti 3 mėnesius.

 

Kodėl verta tapti savanoriu?

  • Savanoriai lavina aktyvaus klausymosi įgūdžius, tobulėja.
  • Savanoriai susipažįsta su įvairiais žmonėmis iš kitų miestų, patiria pozityvių emocijų.
  • Savanoriai gauna dovanų „Socialinio suflerio“ žaidimą, kuris jiems po mokymų atsiunčiamas paštomatu.

 

Atrankos eiga

Savanoriai registracijos anketą pildyti gali jau dabar. Atrankos anketą rasite ČIA.

Planuojama atrinkti ir apmokyti 70 savanorių (kiekvieniems mokymams po 14 savanorių).

 

Savanorių mokymų datos: 

  • Kovo 19 d. 17:00 – 20:00 val.
  • Kovo 27 d. 15:00 – 18:00 val.
  • Balandžio 1 d. 17:00 – 20:00 val.
  • Balandžio 11 d. 16:00 – 19:00 val.
  • Balandžio 13 d. 17:00 – 20:00 val.

Visi mokymai vyks nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

 

Kas yra „Socialinis sufleris“?

Tai bendruomenių socialinį atsparumą didinti programa. Ši programa padeda pažinti kitus bendruomenės narius, išgirsti jų nuomonę, o kartais ir ieškoti visiems geriausių sprendimų.

 

Kokias dar veiklas vykdo „Socialinis sufleris“?

Pagrindinės veiklos yra mokymų jaunimo bendruomenėms organizavimas, stovyklos jaunimui, jaunimo iniciatyvų konsultavimas ir palydėjimas (daugiau apie tai čia). Taip pat karantino metu buvo sukurtas žaidimas, padedantis bendruomenių nariams susitikti, atsiverti ir pažinti vieniems kitus. Šį žaidimą jau išbandė įvairių Vilniaus mikrorajonų daugiabučių namų gyventojai, todėl atėjo laikas jį pritaikyti dar plačiau!

 

Šis projektas yra įgyvendinamas kartu su British Council Lietuva.