Suvienytos jėgos ieškant savanorių

Nuo rugsėjo Kauno miesto mokiniai susirasti organizaciją savanoriškai veiklai galės daug lengviau, nes pradedama įgyvendinti jaunimo informavimo programa “Social Breeze”.

Šiandien net dvidešimt keturios Kauno mieste veikiančios nevyriausybinės organizacijos aptarė savanoriškos veiklos situaciją ir būsimą mokinių informavimo sistemą. Organizacijų atstovai dalinosi pastebėjimais, kad šiuo metu jaunimas informaciją apie savanorišką veiklą gauna gana fragmentuotai, nebūtinai tikslią, o esami informacijos teikimo šaltiniai nepatenkina vis didėjančio poreikio organizacijoms rasti motyvuotų savanorių.

“Mokinių apklausos atskleidė, kad mokiniai dažnai pasimeta informacijos lavinoje ir jiems reikia pagalbos pasirenkant vietą, kur savanoriauti. Dažnas jų renkasi savanorystę gyvūnų prieglaudose ar aplinkos tvarkymą, nes apie tokią veiklą yra girdėję žiniasklaidoje, tuo tarpu didžiausias savanorių poreikis yra socialiniame sektoriuje. Nedidelės nevyriausybinės organizacijos ne visada turi resursų aktyviai komunikuoti apie savanorių poreikį, todėl kai kurie mokiniai net nežino apie nevyriausybines organizacijas, esančias arčiausiai jų. Tikimės, kad “Social Breeze” programa padės savanoriams lengviau atrasti sau tinkamas organizacijas, o organizacijos savo laiką galės skirti ne savanorių paieškai, o kokybiškam darbui su jais.” – pasakojo programos vadovas Žilvinas Mažeikis.

Susirinkime dalyvavo A.C. Patria, Maisto banko, Lietuvos samariečių bendrijos, Kaunas 2022, Kaunas IN, LSMUL Kauno klinikų ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai. Po renginio „Kauno Arkos bendruomenės“ atstovė Ugnė Gudelytė džiaugėsi, kad šis susitikimas buvo ne tik puiki galimybė aptarti savanoriškos veiklos situaciją Kauno mieste, bet ir užmegzti ryšius su kitomis organizacijomis. „Puikus renginys, džiaugiuosi šia iniciatyva. Tikiuosi, kad ne paskutinis.“ – savo įspūdžiais dalinosi Ugnė.

“Social Breeze” programa bus įgyvendinama 16-oje Kauno miesto mokyklų. Šių mokyklų pilietinio ugdymo mokytojai ir socialiniai pedagogai ves pamokas mokiniams apie savanorišką veiklą ir padės pasirinkti jiems labiausiai patinkančią veiklą.