Žaidimas

2020 metais sukūrėme žaidimą, kuris gali padėti sutvirtinti bendruomeninius ryšius, atverti naują pokalbių dimensiją bendraujant su draugais arba tiesiog pralaužti ledus bendraujant su nepažįstamais žmonėmis.

Atviri ir asmeniniai ryšiai yra vienas iš sutelktos bendruomenės požymių, todėl šis žaidimas gali būti puiki įžanga, siekiant sutelkti grupę bendrai veiklai, padėti naujiems jos nariams pritapti.

 

Kuo šis žaidimas gali būti naudingas bendruomenei?

Pokalbių apie asmenines vertybes ir kultūrinius skirtumus dažnai yra vengiama. Nenuostabu – juk tokių pokalbių metu gali išryškėti požiūrio skirtumai, todėl kartais net yra sakoma, kad nereikia kitų žmonių klausti apie politiką ar religiją. Tačiau būtent šie pokalbiai ir gali padėti pažinti bendruomenėje slypinčią įvairovę, o ją priėmus – tapti artimesniais ir labiau susitelkusiais jos nariais. Tiesa, tam reikalingos kelios sąlygos:
1) atidus klausymasis ir pastangos išgirsti, ką kitas žmogus nori pasakyti.
2) pastangos empatiškai įsijausti į pasakojimą ir priimti kito žmogaus patirtį, jo neteisiant.
3) tam tinkamas laikas ir erdvė, kuomet nėra trikdžių iš šalies ir visą dėmesį galima sutelkti į savo pašnekovą.

 

Bendruomenės nariams žaidžiant žaidimą, gali nutikti šie maži stebuklai:
1. Žaidėjai gali pajusti artumą vienas kitam ir pradėti labiau pasitikėti vieni kitais.
2. Žaidėjai gali susidurti su klausimais, kurie yra nepatogūs, tačiau įveikę iššūkį – jausti palengvėjimą.
3. Žaidėjai gali užmegzti prasmingus asmeninius ryšius, kuriuos norės puoselėti ir žaidimui pasibaigus.

 

Žaidimo esmė

Šis žaidimas skatina natūralų smalsumą ir domėjimąsi kitų žmonių istorijomis, sudaro progą išreikšti pozityvius jausmus vienas kitam, todėl tvirtina bendruomeninius ryšius. Jį galima žaisti tiek su savo šeimos nariais, tiek su draugais, tiek su kaimynais, kolegomis ar visiškai nepažįstamais žmonėmis. Taip pat žaidimas padeda tyrinėti skirtingus kultūrinius aspektus, todėl ypač tinka žaisti jaunimo mainų, tarptautinių mokymų, tarpkultūrinių vakarų metu.

„Paskelbus karantiną pradėjome jausti, kad trūkinėja bendruomeniniai ryšiai. Stalo žaidimo kūrimas įgavo dar didesnę prasmę, nes gali padėti juos sustiprinti.“ – teigia viena iš žaidimo autorių Dorota.

 

Žaidimo panaudojimo galimybės

Šį žaidimą galima naudoti labai įvairiai ir kūrybiškai, tačiau dažniausios jo panaudojimo sritys yra šios:

  • Bandant sutelkti kaimynų bendruomenę (daugiau apie tai čia)
  • Bandant sutelkti klasės / mokyklos bendruomenę
  • Bandant sutelkti organizacijos bendruomenę
  • Siekiant paskatinti dalinimąsi jausmais šeimos narius, norint paįvairinti rutiną karantino / saviizoliacijos metu (daugiau apie tai čia)

Prie žaidimo sukūrimo, leidybos ir sklaidos prisidėjo British Council Lithuania, Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondas, Vilniaus miesto savivaldybė.

2021 metais žaidimo poveikis buvo vertinamas atliekant sociologinį tyrimą. Su jo ataskaita galite susipažinti čia: ataskaita