Programa prasidėjo ir Alytuje

Alytus prisijungė prie 10-ies Lietuvos miestų, kuriuose bus įgyvendinama „Socialinio suflerio“ programa. Ši programa didina socialinį atsparumą, padeda bendruomenės nariams užmegzti tvirtus asmeninius ryšius, ugdo pozityvią lyderystę.

„Didesnis bendruomenės socialinis sutelktumas padeda išvengti įvairių krizių, o jei jos vis dėlto įvyksta, bendruomenė su jomis susitvarko greičiau ir efektyviau. Įdomu tai, kad išvystytas socialinis atsparumas ilgainiui padeda spręsti sudėtingas kompleksines problemas, tokias kaip socialinė atskirtis, didelis savižudybių skaičius, patyčios, tačiau būdai jį didinti yra ganėtinai paprasti“, – pasakoja „Socialinio suflerio“ programos vadovas Žilvinas Mažeikis.

Programos mokymų vadovė Milda Lukoševičiūtė teigia, kad dažnai bendruomenėse yra laukiama iniciatyvos iš šalies, kad kažkas ateis ir situaciją pakeis. Iš tikrųjų didelė dalis sprendimų gali būti įgyvendinta pačių gyventojų iniciatyva, tereikia patikėti savo jėgomis, atrasti vienas kito stiprybes ir imtis veikti. „Alytiškiai turi daug potencialo, todėl jau dabar matau, kad nuveiksime tikrai daug“, – mano Milda.

 

Daugiau informacijos „Alytaus gide“: https://alytausgidas.lt/kas-yra-socialinis-sufleris-si-programa-pradeta-ir-alytuje/