Lietuvių sukurtos programos poveikis įrodytas sociologiniu tyrimu

Lietuvių autorių sukurta bendruomenių pokyčių programa „Socialinis sufleris“ padeda ugdyti lyderius, skatina empatiją ir iniciatyvumą, įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą. Tokią išvadą vakar paskelbė sociologė Sandra Zaidova, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatydama programos poveikio tyrimą.

Programa jaunimui buvo sukurta 2017-ųjų metų pradžioje ir vėliau įgyvendinama 10-yje Lietuvos savivaldybių. Joje jau sudalyvavo daugiau nei 1000 jaunuolių, tačiau šis skaičius auga nuolatos.

Vienas iš „Socialinio suflerio“ programos kūrėjų Žilvinas Mažeikis tvirtina, jog susitelkusi bendruomenė neabejotinai veikia efektyviau, tokia veikla atneša naudą įmonei, organizacijai, mokyklai. „Susitelkusi ir stipri bendruomenė išvysto gebėjimą atlaikyti užklupusias negandas ir sunkumus, kuria emociškai saugesnę ir draugiškesnę erdvę kiekvienam jos nariui“, – pažymi Ž. Mažeikis. Jo žodžius iliustravo tyrimo išvados, parodančios, kad programa ne tik padeda labiau susitelkti bendruomenės nariams, tačiau taip pat skatina jaunimo pasitikėjimą savimi, suteikia gebėjimų spręsti problemas savo aplinkoje, įveikti iššūkius.

Pristatydama tyrimo išvadas sociologė S. Zaidova atkreipė dėmesį, kad programa ugdo empatiją, padeda geriau suvokti aplinkinių žmonių vertę ir įsigilinti į jų nuomonę, todėl yra ypatingai aktuali ugdymo įstaigoms.

Šaltinis: https://www.emokykla.lt/bendrasis/pradzia/lietuviu-sukurtos-programos-poveikis-irodytas-sociologiniu-tyrimu/15821