Pasikviesk „Socialinį suflerį“ į savo kiemą!

Lietuvoje nuo neatmenamų laikų gyvena įvairios tautinės bendruomenės. Dar kunigaikštis Gediminas 1323-1324 metais savo laiškuose kvietė užsienio gydytojus, amatininkus ir prekiautojus atvykti į LDK sostinę Vilnių.

Šių dienų Vilnius taip pat multikultūrinis ir spalvingas. Aišku, dabar gyvenimas kitoks nei viduramžiais: mes gyvename patogiuose namuose, nepergyvename dėl galimo badmečio ar netikėtos kryžiuočių atakos, o socialiniai tinklai sudaro galimybę bendrauti su daugybe žmonių, ne tik savo kaimynais. Tačiau nepaisant to, kad mus saugo kariuomenė ir policija, kiek saugiai jaučiamės savo pačių kieme priklauso ir nuo mūsų kaimynų bendruomenės. Internetas mums suteikia galimybę susijungti su žmonėmis net kitoje planetos pusėje, tačiau dažnu atveju mes apsiribojame savo Facebook draugų sąrašu ir gana menkai pažįstame tuos, kurie gyvena šalia mūsų.

Nutinka, kad prasilenkdami su kaimynu laiptinėje ar lifte pasisveikiname, bet neturime net įtarimo, kuriame mūsų daugiaaukščio bute jis gyvena, ką jis dirba, kokie jo hobiai, o ką jau kalbėti apie pažiūras ar vertybes. Mes matome, kad kaimynai kažkuo panašūs į mus, kažkuo skiriasi, tačiau stokojame laiko ir galimybės susipažinti artimiau.

 

Kuo gali padėti „Socialinio suflerio“ žaidimas?

Šis bendravimą skatinantis žaidimas padeda susipažinti daugiabučių namų gyventojams. Jiems tereikia ateiti į prie namo pastatytą baltą palapinę, kur mūsų savanoriai pasiūlys išbandyti socialinį – pokalbių žaidimą. Žaidimą gali žaisti asmenys nuo 10 iki 100 metų, o žaidėjų skaičius neribojamas. Žaidimo trukmė – nuo 20 iki 40 min, tačiau jei yra noro, pokalbius galima tęsti ir ilgiau. Žaidėjai bus vaišinami arbata.

 

Puiku, noriu jus pasikviesti!

Jei norite pasikviesti „Socialinį suflerį“ į savo kiemą ir žaidimą išbandyti su savo namo bendruomene, užpildykite šią registracijos anketą. Mes su jumis susisieksime ir aptarsime, kurią dieną norėtumėte įgyvendinti veiklą.

 

COVID-19

Siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, renginys yra organizuojamas lauko palapinėje, išlaikant tinkamus atstumus. Dalyviai prašomi dėvėti kaukes. Žaidimas liečiamas tik vieno žmogaus (kiti prie jo nesiliečia), kiekvieną kartą naudojama vis kita kortų kaladė. Prieš ir po žaidimo visi prašomi dezinfekuoti rankas.

 

Žaidimas yra išleistas lietuvių, anglų, lenkų kalbomis. Greitu metu ketiname išleisti ir žaidimo papildymą rusų kalba. Stalo žaidimo sukūrimą finansavo Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondas, jaunimo iniciatyvą sukurti žaidimą globojo Vilniaus atviras jaunimo centras „Mes“, papildomo tiražo leidybą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.