Stalo žaidimas saviizoliacijoje esančioms šeimoms

Kartais bendruomenės gerovė pareikalauja individualaus pasiaukojimo – turėję kontaktą su COVID užsikrėtusiu asmeniu užsidarome saviizoliacijai. Tai bendruomenei naudingas veiksmas, padedantis apsaugoti nuo viruso kitus jos narius, tačiau mums patiems arba mūsų šeimai tai gali būti sunkus išbandymas: namų sienos ilgainiui pabosta, pasiilgstame buvimo gamtoje, fizinės veiklos ir paprasčiausio bendravimo su kitais žmonėmis.

Ką jau kalbėti, jei izoliuotis tenka visai šeimai. Buvimas ribotoje erdvėje net ir su pačiais brangiausiais žmonėmis gali apkarsti, o buitiniai rūpesčiai „paimti viršų“. Per televiziją nuolat girdimos blogos žinios kelia įtampą, mūsų erzulys palaipsniui didėja, o susikaupusi įtampa kartais išliejama pakeltu tonu arba skaudinančiu žodžiu.

Dauguma šeimų įprastą vakarą dalinasi dienos džiaugsmais ir rūpesčiais, išreiškia vieni kitiems palaikymą, tačiau esant saviizoliacijoje visos dienos gali atrodyti ilgos ir vienodos, lyg ir nėra ką papasakoti… nepaisant to poreikis gauti palaikymą, dėmesį, išgirsti kaip vieni kitus branginame, niekur nedingsta.

 

Kaip atsirado šis žaidimas?

Socialinio suflerio žaidimą sukūrėme pavasarį, Lietuvoje paskelbus karantiną. Tuomet pastebėjome, kad trūkinėja bendruomeniniai ryšiai, ypatingai sunku juos palaikyti su pačiomis pažeidžiamiausiomis grupėmis: senoliais, neįgaliais asmenimis, kitataučiais ir kitakalbiais asmenimis. Rudenį šį žaidimą išbandėme įvairiose Vilniaus daugiabučių namų bendruomenėse ir pastebėjome, kad jis padeda atkurti šiuos ryšius, o kartais ir užmegzti visiškai naujus.

Žaidimą kūrėme labai kruopščiai ir atsakingai, jo klausimus nuolat testavome su įvairiomis asmenų grupėmis. Natūralu, kad dažniausiai mūsų naujų žaidimo patobulinimų „bandymų triušiais“ tapdavo mūsų šeimų nariai ar draugai. Taip pastebėjome netikėtą, bet pozityvų poveikį mūsų šeimoms – pažaidus žaidimą santykiai jose pagilėdavo, būdavo atveriamos naujos temos, atsirasdavo galimybė dalintis rūpesčiais ir džiaugsmais. Taip gimė antroji žaidimo versija – ne tik bendruomenėms, tačiau ir saviizoliacijoje esančioms šeimoms.

 

Kas yra „Socialinio suflerio“ žaidimas ir kaip jis gali padėti?

Įprastas Socialinio suflerio žaidimas padeda kurti bendruomeninius ryšius, o specialus leidimas „Socialinis sufleris šeimoms“ padeda sutvirtinti jau turimus ryšius šeimoje. Žaidimas sudaro erdvę neskubiems pokalbiams, kuomet atsitraukiama nuo kitos veiklos (pvz. maisto gamybos, televizoriaus žiūrėjimo, kompiuterinių žaidimų) ir visas dėmesys skiriamas savo šeimos nariams, dėmesingam jų išklausymui.

Žaidimas trunka apie 40 minučių, tačiau dažnu atveju žaidėjai nori žaisti ir ilgiau. Specialioje versijoje šeimoms žaidėjų skaičius nėra ribojamas, mažiausiais žaidėjų skaičius – 2 asmenys.

 

Mano šeima norėtų išbandyti šį žaidimą. Kur kreiptis?

Jei jūs norėtumėte išbandyti šį žaidimą, prašome užpildyti šią kontaktų formą ir mes su jumis susisieksime. Vilniaus savivaldybės dėka šis žaidimas Vilniaus mieste gyvenančioms šeimoms dalinamas nemokamai. Žaidimą į jūsų namus atveš ir prie durų paliks mūsų projekto savanoris.

Kontaktų forma žaidimui gauti