Bendruomenės telkimo projektas

Šios programos metu mokiniai, mokytojai ir tėvai tobulina empatiško klausymosi, mokosi suprasti visų savo bendruomenės narių poreikius, o pozityvų pokytį pajaučia visa mokyklos bendruomenė.

Tai įdomi ir įtraukianti programa, paremta bendruomeniškumo veiksnių stebėjimu. Ji padeda kurti tvarius pokyčius mokyklos bendruomenėje. Kadangi socialinio audinio pokyčiai nevyksta greitai, mokyklos bendruomenė kviečiama programą vykdyti visus mokslo metus ar ilgiau. Į šią programą vykdoma mokyklų atranka, nes tai rimtas sprendimas, kurį turi patvirtinti ir mokyklos vadovas.

 

Atkreipiame dėmesį, kad ši programa skirta visai mokyklos bendruomenei, ji pritaikoma jūsų mokyklai individualiai.

 

Programos ypatumai:

  • Mokiniai, mokytojai ir tėvai dalyvauja mokymuose apie bendruomenės socialinį sutelktumą ir poreikių atpažinimą. Mokymų pabaigoje sukuriamas planas mokyklos bendruomeniškumui tyrinėti.
  • Mokiniai tyrinėja bendruomeniškumą savo mokykloje (tyrimas trunka maždaug 1 mėn.). Tyrimo rezultatai apibendrinami ir pristatomi mokyklos bendruomenei.
  • Pusę metų įgyvendinamos mikro-iniciatyvos bendruomeniškumui didinti, skatinančios mokinių tarpusavio pažintis ir susitelkimą.
  • Mokslo metų pabaigoje matuojamas pokytis, rezultatai pristatomi mokyklos bendruomenei.

Jei Jus domina šią programą įgyvendinti savo mokykloje, susisiekite su mumis.